Fotografia portretowa z Tomaszem Liboską – warsztaty

Zgodnie z zapowiedzią, że na 10. urodziny Obiektywnie śląskie przygotowaliśmy dla miłośników fotografii kilka niespodzianek, odsłaniamy kolejną z nich. W ramach spotkań ze znanymi i cenionymi fotografami zapraszamy na kolejne warsztaty tym razem z fotografii portretowej z TOMASZEM LIBOSKĄ.

Warsztaty odbędą się w sobotę 8 czerwca  w godzinach: 10:00-18:00 w Katowicach. Będą podzielone na część szkoleniową, praktyczną (spacer po mieście) oraz konsultacyjną (omówienie fotograficznych dokonań dnia). Prosimy o zabranie aparatów cyfrowych i laptopów i zdjęcia bliskiej osoby.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie charakter zgłoszeń.

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, to wyślij nam swoje fotograficzne dossier (kilka zdjęć charakteryzujących Twoje spojrzenie na fotografię) oraz 1-2 zdania dlaczego chciałbyś wziąć w nich udział. Zgłoszenia na maila: konkurs@obiektywnieslaskie.pl przyjmujemy do poniedziałku 3 czerwca.

To już drugie warsztaty realizowane w ramach Obiektywnie śląskie. Pierwsze z fotografii streetowej z Tomkiem Sikora odbędą się już w najbliższa sobotę 25 maja.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

***

Tomasz Liboska – Ukończył Etnologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Realizuje głównie dokumentalne cykle fotograficzne. Większość z nich powstaje na Górnym Śląsku, gdzie mieszka i pracuje. Ważniejsze z nich to:  Wojownicy nagrodzony I nagrodą Grand Press Photo 2008 oraz Don’t Mess with Texas zrealizowany w 2009 roku dzięki Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. (oba cykle wykonane wraz z Michałem Jędrzejowskim)

Swoje prace wystawiał między innymi w ramach: Miesiąc Fotografii w Krakowie, OFF Opolski Festiwal Fotografii, New York Photo Festival, Belfast Photo Festival, Athens Photo Festival. Publikował na łamach w m.in.  New York Magazine, GEO, La Repubblica, Polityce, Newsweek Polska, Duży Format, Vice Magazine.

W latach 2016 – 2017 związany z Pictura Gallery (Bloomington, USA)

Ostatni cykl: Postrzyżyny zrealizowany wspólnie z Michałem Solarskim  otrzymał między innymi nagrodę Gand Prix w konkursie LensCulture, Visual Storytelling Awards 2014.

TOMASZ-LIBOSKA_dossier