O konkursie

Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. Hasłem przewodnim IX edycji 2018 konkursu był ŚLĄSK: CODZIENNY/NIECODZIENNY. Prace można było nadsyłać od 2.07 do 15.09.2018. Najlepsze prace tegorocznej edycji wybrali: Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan. Lista laureatów oraz ich prac jest dostępna <<tutaj>>

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu mogli posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem:  maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Nowością tej edycji był również wybór przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018!

Dziękujemy za wszystkie barwne i interesujące prezentacje naszego regionu, które zarówno nas jak i jurorów zaskoczyły nietuzinkowym podejściem do tematu.

Wszystkie prace konkursowe znajdują się na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można było do 18 października oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować w ten sposób o nagrodzie publiczności.

Do wygrania były: drukarka firmy Epson, nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki,  prezentacja najlepszych zdjęć w formie wystawy. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystego finału, który był jednocześnie wernisażem najlepszych prac danej edycji. Gala finałowa odbyła się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 19 października.