Zamknęliśmy system dodawania prac na XI edycję!

O północy 15 września zamknęliśmy system przyjmowania prac na tegoroczną XI edycję konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Napłynęły 132 prace konkursowe, w  tym:

– 109 fotoreportaży

– 14 filmów

– 9 fotokastów

Są to niezwykle ciekawe i różnorodne interpretacje tematu przewodniego konkursu, jakim było: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE.

Teraz prace trafią w ręce selekcjonerów, a następnie laureatów wyłoni jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Wszystkie prace są dostępne na stronie konkursowej. Internauci mogą głosować do 22 października do północy. Wystarczy wejść na stronę http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj  i kliknąć kciuk pod swoim ulubionym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 23 października w katowickim NOSPR-ze.  Zaprezentowana zostanie wystawa najlepszych prac tegorocznej edycji. Wydarzeniu będzie towarzyszył mini recital jazzowy.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON​ SC-P700 wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced od Foto7, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Tegoroczna edycja projektu jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie jest również współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.