Wielki finał XIII edycji 21.10.2022 w katowickim NOSPR-ze

Serdecznie zapraszamy na Wielki FINAŁ 13 edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie,  który odbędzie się w piątek 21 października w katowickim NOSPR-ze (ul. Plac Wojciecha Kilara 1) o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Podczas Gali Finałowej poznamy laureatów konkursu, których wyłoniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Autorom najlepszych fotoreportaży, filmów i fotokastów zostaną wręczone nagrody. Zaprezentujemy prace wszystkich finalistów tegorocznej edycji, a także otworzymy uroczyście wystawę nagrodzonych prac. Tradycyjnie wieczór umili nam koncert, tym razem w wykonaniu Karoliny Śleziak (wokal) & Bartosza Kalickiego (piano).

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/839077893942543/?ref=newsfeed

Przypominamy, że hasło przewodnie tegorocznej  XIII edycji brzmiało: ŚLĄSKA MOC. Prace można było zgłaszać od 1 lipca do 15 września. Otrzymaliśmy 163 prace konkursowe, w tym:

-128 fotoreportaży
-19 filmów
-16 fotokastów

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie uczestnikom za udział w konkursie i za podzielenie się z nami swoją subiektywną wizją Śląskiej Mocy w obiektywie.

Do 20 października internauci mogą głosować na swoje ulubione prace konkursowe. Wystarczy wejść na stronę: http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj i kliknąć kciuk pod wybranym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.

Do wygrania są niezwykle cenne i atrakcyjne NAGRODY:

 • Drukarka  do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700
 • 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach
 • Nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny) o łącznej wartości 2000 PLN
 • Statyw z głowicą firmy Manfrotto ufundowany przez firmę Foto7 z Gliwic
 • Fujifilm drukarka INSTAX LINK WIDE 2×10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus
 • Fujifilm aparat INSTAX MINI EVO 2×10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus
 • Fujifilm aparat INSTAX MINI 11 ICE WHITE + wkład 2×10 ufundowany przez firmę Fotoplus
 • Weekendowe pobyty dla laureata i osoby towarzyszącej w jednej z leśniczówek  ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach
 • Nagroda finansowa w kwocie 500 PLN od firmy Demex/Szyb Maciej w Zabrzu
 • Vouchery na wydruk fotoksiążki w dowolnym rozmiarze w Empik.com
 • Vouchery na wydruki w Laboratorium Fotograficznym Fotosilesia
 • Nagrody rzeczowe: biżuteria ze srebra i węgla od firmy Brokat
 • Podziemny Spływu Sztolnią w Kopalni Guido w Zabrzu – najdłuższy spływ pod ziemią w Polsce
 • Roczne prenumeraty magazynu fotograficznego Digital Camera Polska

Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: Laboratorium Fotosilesia i MgM z Katowic.

Podczas koncertu na Gali Finałowej w NOSPR-ze wystąpią:

Bartosz Kalicki – pianista, kompozytor, producent, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej, absolwent Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureat wielu konkursów, takich jak: Novum Jazz, Azoty Tarnów Jazz Contest, Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Transatlantyk Instant Composition Contest, Kurzweil PC4 Video Contest, czy 6th International Jazz Composition Contest Katowice. W roku 2021 miała miejsce premiera albumu „Bartosz Kalicki & Silesian Chamber Players – Jazzowe Stany Moniuszki” zawierającego autorskie opracowania dzieł Stanisława Moniuszki
na fortepian, głos i orkiestrę. Bartosz Kalicki znalazł się w gronie laureatów plebiscytu czytelników
i słuchaczy JazzPress oraz RadioJazz.FM w kategorii Polski Jazzowy Muzyk Roku 2021. W roku 2022 miała miejsce premiera albumu Karoliny Śleziak „Ciepło”, którego producentem był Bartosz Kalicki.

Karolina Śleziak wokalistka autorka tekstów, pianistka, kompozytorka. W 2013 roku zadebiutowała autorskim albumem „Tesna”. Piosenka z tej płyty została doceniona i znalazła miejsce w wydawnictwie MTJ na składance „Muzyka czterech stron świata” obok wybitnych polskich wykonawców muzyki. Artystka koncertowała na wielu festiwalach m.in.. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices, Tarnogórskie Spotkania Jazzowe oraz na prestiżowym festiwalu Ladies Jazz Festival w Gdyni. W 2014 nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol.8 na której wśród wielu gwiazd tj. Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford, Dorota Miśkiewicz pojawiła się Karolina Śleziak z utworem „Just My Imagination”. W 2019 Karolina Śleziak wraz z Bartoszem Kalickim zdobyli I nagrodę w konkursie na nową interpretację wybranej arii Stanisława Moniuszki organizowanym przez Filharmonię Śląską i Polskie Radio Katowice. W roku 2022 ukazała się najnowsza płyta artystki „Ciepło” nagrana ze wspaniałym i muzykami jazzowymi: Bartoszem Kalickim, Maciejem Kitajewskim, Przemkiem Hanajem i Szymonem Madejem.

 

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz z budżetu Miasta Katowice.