Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z Michałem Łuczakiem 3 października

Obiektywnie śląskie od ubiegłorocznej jubileuszowej edycji to również warsztaty fotograficzne. Nie mogłoby ich również zabraknąć w tym roku, choć tym razem nie wiosną a jesienią.  Zapraszamy serdecznie na warsztaty pt. Jak ułożyć cykl fotograficzny?  prowadzone przez MICHAŁA ŁUCZAKA.

Opis warsztatu: Rola fotografa czy fotografki nie kończy się na samym robieniu zdjęć. Ważne jest też co potem.  Trzeba m.in. zdecydować jakie wybrać zdjęcia i ułożyć sekwencję tak by zadziałała w wybranym przez nas kontekście.

Warsztaty odbędą się w sobotę 3 października  w godzinach: 10:00-18:00/18:30 w Katowicach. Będą podzielone na część wprowadzeniową- szkoleniową, praktyczną (zadania w terenie) oraz konsultacyjną (omówienie fotograficznych dokonań dnia). Prosimy o zabranie aparatów cyfrowych i  laptopów. Warsztaty będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność i jakość zgłoszeń.  Zgłoszenia najpóźniej do 28.09.

Żeby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać nam swoje fotograficzne dossier (kilka zdjęć charakteryzujących Twoje spojrzenie na fotografię) oraz 1-2 zdania dlaczego chciałbyś wziąć udział akurat w tych warsztatach. Zgłoszenia na maila: konkurs@obiektywnieslaskie.pl.

 

Michał Łuczak (ur. 1983 r.) fotograf, kurator. Pracuje głównie z fotografią i video. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi roczny warsztat fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos oraz wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W ostatnich latach skupia się na skomplikowanej i interesownej relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym i swym najbliższym otoczeniem. Jego najnowsze prace koncentrują się na lokalnych problemach, które mogą być również postrzegane uniwersalnie: konsekwencje przemysłu węglowego czy gospodarcze traktowanie lasów.

Jest autorem książek fotograficznych: Brutal (2012), Koło miejsca/Elementarz (wraz z Krzysztofem Siwczykiem, 2016), 11.41 (wraz z Filipem Springerem, 2016).

Od 2019 roku jest reprezentowany przez Galerię Szarą z Katowic.

 

Tegoroczna edycja projektu Obiektywnie śląskie jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie jest również współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.