Warsztaty z fotografii przyrodniczej

Obiektywnie  śląskie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach serdecznie zapraszają na warsztaty z fotografii przyrodniczej z Januszem Duszkiewiczem, które odbędą się w sobotę 9 września w nadleśnictwach: Jankowice i Pszczyna.

W programie: część szkoleniowo-inspiracyjna z fotografii przyrodniczej, ale również fotografii dronem; spacer fotograficzny po nadleśnictwach m.in. zwiedzanie zagrody żubrów oraz na zakończenie część konsultacyjna (omówienie fotograficznych dokonań dnia). Prosimy o zabranie aparatów cyfrowych i  laptopów.

Warsztaty są bezpłatne. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres koordynator Obiektywnie śląskie Anny Kokolus: konkurs@obiektywnieslaskie.pl. Liczba miejsc ograniczona. W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, a także miasto z którego Państwo pochodzą (prawdopodobnie będzie organizowany transport z Katowic).

Z warsztatów i spaceru fotograficznego powstanie kalendarz na rok 2024!

 

Janusz Duszkiewicz– leśnik, fotograf, pszczelarz. Lubi chodzić do lasu. Przez lata pracy przy projektach z zakresu taksacji i inwentaryzacji lasów, prawie z lasu nie wychodził. I tak mu zostało do dziś. Najczęściej zabiera ze sobą aparat. Najchętniej fotografuje przyrodę, szczególnie ptaki. Fotografią zainteresował się w Technikum Leśnym w Biłgoraju, gdzie dołączył do grupy entuzjastów fotografii. Pasję kontynuował podczas studiów leśnych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jego ulubione dziedziny fotografii to fotografia przyrodnicza i reportaż. Autor zdjęć i filmów nagradzanych w konkursie „Lasy w obiektywach leśników”. Z przyjemnością dzieli się doświadczeniem podczas warsztatów o tematyce fotograficznej i przyrodniczej. Podczas pracy w Nadleśnictwie Rzepin zdobył uprawnienia instruktora UAVO oraz kierował Ośrodkiem Szkolenia Operatorów Dronów, i drony także chętnie wykorzystuje w fotografii. Obecnie pracuje jako podleśniczy w Nadleśnictwie Kobiór, a w wolnych chwilach dokumentuje życie wyjątkowych mieszkańców tutejszych lasów – pszczyńskich żubrów.