Relacja z warsztatów z Tomkiem Sikorą

W minioną sobotę było nie tylko fotograficznie, ale przede wszystkim niezwykle artystycznie a to wszystko za sprawą warsztatów z Tomkiem Sikorą. Warsztaty z fotografii streetowej były podzielone na część szkoleniową, podczas której zaproszony gość dzielił się swoim postrzeganiem „ulicy”,  praktyczną- działania w terenie oraz omówieniem fotograficznych dokonań dnia i konsultacji na temat własnych fotografii.

Nie istnieje fotografia obiektywna, tak jak nie istnieje obiektywizm- mówi Sikora- każde zdjęcie jest filtrowane przez jego autora, który wykonując je, wkłada tam cząstkę siebie. Dlatego też nie ma dwóch identycznych fotografii.

Wysyłając naszych fotografów na miasto radził im, by w fotografii streetowej zawsze byli w gotowości, bo w każdej chwili może wydarzyć się coś wartego uwiecznienia, co w mgnieniu oka przeminie. Ponadto fotografia streetowa w ujęciu Tomka Sikory to łapanie wydarzeń, chwil, emocji, bez nadmiernego ustawiania się niczym w studio. To szybka akcja i reakcja.

Jak potwierdzają uczestnicy, samo spotkanie z taką osobowością jaką jest Tomek Sikora było z niezwykle ciekawym doświadczeniem, nie tylko fotograficznym.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia w obiektywie Łukasza Koniuszego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury