Hasło przewodnie jubileuszowej 15 edycji!

Ogłaszamy hasło 15 jubileuszowej edycji projektu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie!!!A brzmi ono: CAŁY TEN ŚLĄSK.

Tradycyjnie nie narzucamy interpretacji tematu. Tyle pomysłów, ilu twórców, bo każdy z nas odbiera Śląsk po swojemu. Niektórzy traktują go jako region historyczno-kulturowy, inni jako obecne województwo w jego jeszcze większej różnorodności; dla niektórych składa się on z mikroświatów, a dla innych jest całym światem; Jedni są stąd- inni przyjechali dawno/niedawno, a jeszcze inni wyjechali ze Śląska a mimo to odnajdują go już gdzie indziej, kultywując sentymentalnie jego tradycje, zwyczaje czy po prostu za nim tęskniąc. I czy oni wszyscy mogą czuć się Ślązakami?  Dla każdego z nas ŚLĄSK znaczy coś innego… Pokaż czym dla Ciebie jest CAŁY TEN ŚLĄSK!

Jak Wam się podoba?

Prace  będzie można zgłaszać jak zawsze od 1 lipca, ale wzorem ubiegłego roku ogłaszamy hasło wcześniej, byście mieli więcej czasu na jego realizację.

15 edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Poza tradycyjnym konkursem na najlepsze: fotoreportaże, filmy i fotokasty, będą WARSZTATY FOTOGRAFICZNE z wybitnymi fotografami, nowość: FILMY o FOTOGRAFII oraz wiele niespodzianek!!! Nasłuchujcie, wypatrujcie, śledźcie naszą www i media społecznościowe!