GALA FINAŁOWA XIV EDYCJI W NOSPR_20.10.2023

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XIV edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, która odbędzie się w piątek 20 października w katowickim NOSPR-ze (II piętro – z widokiem na Spodek) o godz. 17:00. Wstęp wolny!
Podczas Gali Finałowej poznamy laureatów konkursu, których wyłoni jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Autorom najlepszych fotoreportaży, filmów i fotokastów zostaną wręczone nagrody. Zaprezentujemy prace wszystkich finalistów tegorocznej edycji, a także otworzymy uroczyście wystawę nagrodzonych prac. Tradycyjnie wieczór umili nam koncert, tym razem w wykonaniu duetu: Adam Jarzmik (piano) & Jakub Łępa (saksofon).
Na XIV edycję zgłoszonych zostało 172 prac konkursowych, w tym: 138 fotoreportaży, 20 filmów i 14 fotokastów!
Uczestnicy mieli czas na przesłanie swoich prezentacji w temacie ŚLĄSKI PORTRET od 1 lipca do 15 września.
Dp przedednia finału czyli do 19 października, do północy można głosować na swoje ulubione prace znajdujące się na stronie konkursowej. Wystarczy wejść na http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj i kliknąć kciuk pod ulubionym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.
Do wygrania są:
• Aparat bezlusterkowy marki FUJIFILM X-S20 wraz z obiektywem XC15-45mm
• Drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700
• 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach
• Nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000 PLN dla laureatów konkursu ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach
• 3 dniowe (2 noclegi) pobyty dla laureata i osoby towarzyszącej w jednej z leśniczówek ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach dla 5 laureatów konkursu.
• Statyw z głowicą firmy Manfrotto (290 Xtra aluminiowy 3 sekcje) oraz trzy zestawy statywów z głowicą typu GorillaPod 3K ufundowane przez firmę FOTO7 z Gliwic
• Nagroda finansowa w kwocie 700 PLN od firmy Demex/Szyb Maciej w Zabrzu
• Vouchery na wydruki w Laboratorium Fotograficznym Fotosilesia
• Podziemny Spływu Sztolnią w Kopalni Guido w Zabrzu – najdłuższy spływ pod ziemią w Polsce
• Vouchery dla 5 laureatów na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Ignacy.
• Vouchery na wydruk fotoksiążki w dowolnym rozmiarze w Empik.Foto
Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: Laboratorium Fotosilesia i MgM z Katowic.
W tym roku mamy przyjemność współpracować z 43 podmiotami: sponsorami, patronami medialnymi i instytucjonalnymi!

Adam Jarzmik- pianista, kompozytor, aranżer, producentUrodził się 10.07.1990 roku w Gliwicach. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego oraz kompozycji i aranżacji. Od 2015 roku pedagog tej że uczelni. Jako 17-latek zadebiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie” ze swoim kwartetem. Największy wpływ na profesjonalną drogę artystyczną pianisty miał okres studiów o specjalności „Kompozycja i Aranżacja” założył on wówczas swój autorski zespół „Adam Jarzmik Quintet” którego efekty intensywnej i twórczej pracy zostały nagrodzone na wszystkich festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Efektem tej grupy są trzy albumy „Euphoria”(Audio Cave) oraz „Live At Radio Katowice”(Jazz Forum) i „On The Way Home” (Audio Cave) z gościnnym udziałem nowojorskiego gitarzysty Mike’a Moreno. W ankiecie Jazz Top 2017 magazynu JazzForum wyróżniony w dwóch kategoriach „Nowa Nadzieja- zespół” i „Nowa Nadzieja- muzyk”. Kierownik artystyczny projektów „Amy Winehouse Symfonicznie” oraz „Integracja Malowana Dźwiękiem”. W swej dotychczasowej karierze koncertował m.in Nowym Yorku, Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji i Anglii.

Jakub Łępa – saksofonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu w klasie saksofonu. Czas studiów zaobfitował w szeroką działalność artystyczną oraz osiągnięcia na konkursach jazzowych w Polsce oraz za granicą. Laureat „Gexto Jazz Festiwal”, „Sibiu Jazz Festival”, „ 53 Festiwalu Jazz Nad Odra”, „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”, „Blue Note Competition”, ‚,VII RCK Pro Jazz Festiwal”. Wraz z zakończeniem studiów w 2017 roku objął pracę w Szkole Muzycznej I Stopnia w na stanowisku nauczyciela saksofonu. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu i Muzyki Rozrywkowej UMCS w Lublinie.  Prowadzi działalność koncertową z formacjami oraz zespołami z całej Polski, zakładając swój zespół planuje wydać swoja autorską płytę. Nagrał cztery płyty, współpracował oraz występował na jednej scenie z Mikem Moreno, Zbigniewem Wodeckim, Lorą Szafran, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Jamie Callumem oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

 

Link do wydarzenia na FB:  https://fb.me/e/1j68YXr6o

 

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz został wsparty przez Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. K. Bochenek.