Opowiem Wam historię o pandemii.

Bardzo trudny czas dla wszystkich, wiele emocji i wiele wydarzeń które na pewno długo pozostaną w naszej pamięci. Ten projekt reportażu powstał ze współudziałem młodzieży, Julki, Natalki, Oli i Radka.Poszczególne kadry odnoszą się do najbardziej kontrowersyjnych kwestii, którymi żyła i żyje od marca cała Polska. W dużej mierze za sprawą mediów,  które rozdmuchują te historie, prawdziwe a czasem fejkowe. To ma wpływ na nas wszystkich, raczej zły ale miejmy nadzieję że jak się to wszystko skończy wyciągniemy z tego jakieś pozytywne pożyteczne wnioski.

Wesela. Przez media, przeszła fala informacji na temat zarażeń covidem na weselach. Pary które miały zaplanowane na wakacje swoje śluby stanęły przed dylematem. Odwoływać? Ograniczać? Nie przejmować się? Tak naprawdę odsetek osób które zaraziły się na weselach w skali całego kraju był niewielki, za to epidemia strachu wywołana powtarzanymi informacjami o kilku weselach ogromna.

Szkoła.Nauczanie zdalne, przesuwane egzaminy, reżim sanitarny w szkołach od 1 września. A w tym wszystkim gdzieś Nasze dzieci, które muszą się zmierzyć z tą nową rzeczywistością, strachem, nową formą nauki, wyborem swojej przyszłości.

Pomniki.Nie wiadomo dlaczego w tak trudnym dla wszystkim okresie wywołany został spór dotyczący różnorodności ludzi a bohaterami tej historii zostały pomniki.

Maski.Nosić, nie nosić. Tak ale które? Gdzie, kiedy i dlaczego? Nawet one potrafiły wywołać bunt i oburzenie dzieląc społeczeństwo.

Służba zdrowia.Problem za problemem. Brak środków ochrony, brak testów, brak lekarzy, porady na telefon i odwołane planowane zabiegi i terapie.Moja znajoma w marcu miała poddać się leczeniu na ciężką przewlekła chorobę, walczyła o taką szansą dwa lata. Termin przesunięty został z powodu zarazy o pół roku, dla niej to wieczność. To dla ciebie Aniu. Trzymamy kciuki.