W poniedziałek 1 lipca rozpoczyna się X, jubileuszowa edycja „Obiektywnie śląskie”. Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku, który na stałe zapisał się wśród prestiżowych konkursów naszego regionu.
Motywem przewodnim edycji jubileuszowej jest hasło: ŚLĄSKA DUSZA.
Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke (artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej), Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz), Antoni Cygan (artysta malarz, rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant).
Prace można nadsyłać od 1.07 do 15.09.2019. Czekamy na: Fotoreportaże, składające się z od 3-7 zdjęć, Fotokasty: maks. 2 min oraz Filmy również maks. 2 min.
Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.
Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY: m.in. profesjonalny aparat firmy FujiFilm, drukarka firmy Epson, nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3500 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, roczne prenumeraty Digital Camera, biżuteria z węgla i srebra. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 18 października.
W związku z jubileuszem 10-lecia projektu Obiektywnie śląskie w tym roku organizowaliśmy warsztaty fotograficzne z wybitnymi osobowościami ze świata fotografii: Tomaszem Sikorą (w maju) i Tomaszem Liboską (w czerwcu). Ponadto zostanie wydany album fotograficzny, będący podsumowaniem minionych dziewięciu edycji konkursu. Publikacja zostanie zaprezentowana podczas wielkiego finału.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.
Zadanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego i współfinansowane ze środków otrzymanych dla Miasta Katowice.