konkurs na fotoreportaż, film i fotokast

Wielki finał VII edycji Obiektywnie śląskie w NOSPR

Serdecznie zapraszamy na wielki finał VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, który odbędzie się 14 października (piątek) o godzinie 17:30 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, ul. Plac Wojciecha Kilara 1.

Podczas finału poznamy wyniki obrad jurorów VII edycji Obiektywnie śląskie: Lecha Majewskiego, Adama Sikory, Antoniego Cygana, Jacka Joostberensa orazJoanny Wnuk-Nazarowej, którzy wręcza nagrody naszym laureatom i podzielą się swoimi wrażeniami z tegorocznej edycji konkursu. Ponadto nastąpi uroczyste otwarcie wystawy najlepszych fotoreportaży 2016 roku, która będzie prezentowana m.in. w NOSPR-ze, Akademii Muzycznej w Katowicach, na dworcu PKP, w kinie Kosmos.
Motywem przewodnim VII edycji Obiektywnie śląskie był ŚLĄSK&MUZYKA dlatego też na finale nie zabraknie akcentów muzycznych. Wystąpi kwartet smyczkowy „Czortet” w składzie: Laura Bukowska, Daniel Martinez Gomes, Weronika Skowrońska i Elżbieta Rychwalska.
Na VII edycję konkursu Obiektywnie śląskie napłynęło 102 prace: 89 fotoreportaży, 9 fotokastów i 4 filmy. Uczestnicy konkursu przesyłali różnorodne, często niezwykle oryginalne wizje Śląska w kontekście Muzyki, nawiązując zarówno do tradycji muzycznych regionu, jak i do tego, co ma miejsce obecnie. Wszystkie prace konkursowe są dostępne na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl. Przypominamy, że głosowanie publiczności trwa do 13 października (do czwartku, do północy) – nagroda publiczności.

Kategorie: