konkurs na fotoreportaż, film i fotokast

Aktualności

RELACJA Z FINAŁU VIII EDYCJI KONKURSU OBIEKTYWNIE ŚLĄSKIE W NOSPR- wyniki

W piątkowy wieczór, 20 października we foyer budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się gala finałowa VIII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Wspaniała przestrzeń NOSPR-u wypełniła się uczestnikami konkursu i ich najbliższymi, ale także zaproszonymi gośćmi: jurorami konkursu, przedstawicielami sponsorów, patronów instytucjonalnych oraz medialnych i sympatykami konkursu. W sumie ponad 100 osób przybyło na wczorajsze wydarzenie.


Wielki finał VIII edycji Obiektywnie śląskie w NOSPR-ze

Serdecznie zapraszamy na finał VIII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie,  który odbędzie się  20 października (piątek) o godzinie 18:00 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, ul. Plac Wojciecha Kilara 1.
Podczas finału poznamy laureatów VIII edycji Obiektywnie śląskie, których wyłoniło jury


Zakończyliśmy przyjmowanie prac na VIII edycję konkursu

Wczoraj o północy zakończyliśmy przyjmowanie prac na VIII edycję konkursu Obiektywnie śląskie. Napłynęło 145 PRAC KONKURSOWYCH! W tym;
➡ 131 fotoreportaży
➡ 8 filmów
➡ 6 fotokastów
Dziękujemy wszystkim pasjonatom fotografii i filmu za udział w konkursie i za piękne prezentacje Śląska w kontekście zabawy i to Śląska rozumianego jako całe województwo śląskie, które w Waszych pracach jest tak wielobarwne, różnorodne i interesujące.


Ruszyła VIII edycja konkursu Obiektywnie śląskie

Obiektywnie śląskie to konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Co roku stawiamy przed uczestnikami inne zadanie tematyczne. Hasłem tegorocznej VIII edycji konkursu jest: ŚLĄSK&ZABAWA. Prace: fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć), fotokasty i krótkie filmy (2 min) można przesyłać od 3.07. do 15.09.2017 r. Najlepsze prace tegorocznej edycji wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan  oraz Joanna Wnuk Nazarowa.


Relacja z finału VII edycji Obiektywnie śląskie w NOSPR

Wczoraj tj. 14 października 2016 roku w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia miał miejsce finał VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Wydarzenie przyciągnęło licznie uczestników konkursu, ich rodziny, przyjaciół, partnerów projektu (patronów i sponsorów VII edycji) oraz miłośników fotografii. Obecni na finale byli jurorzy konkursu: Joanna Wnuk-Nazarowa oraz Jacek Joosteberens.
 


Wielki finał VII edycji Obiektywnie śląskie w NOSPR

Serdecznie zapraszamy na wielki finał VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, który odbędzie się 14 października (piątek) o godzinie 17:30 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, ul. Plac Wojciecha Kilara 1.


Przyjmowanie prac na VII edycję konkursu zakończone!!!

Wczoraj tj. 15 września o północy zamknęliśmy system przyjmowania prac na VII edycję konkursu Obiektywnie śląskie. Napłynęło 101 prac konkursowych: 86 fotoreportaży, 9 fotokastów i 6 filmów. Prace spływały do ostatnich chwil, aż do zamknięcia systemu o godzinie 24:00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wielkiego finału 14 października w siedzibie NOSPR-u w Katowicach. Finał konkursu będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tegorocznej edycji. Głosowanie publiczności trwa do 13 października.


ŚLĄSK i MUZYKA - to hasło przewodnie VII edycji Obiektywnie śląskie

1 lipca rozpoczynamy VII edycję konkursu Obiektywnie śląskie. A będzie ona z pewnością wyjątkowa, bo hasło tegorocznej edycji brzmi: ŚLĄSK I MUZYKA. Chcemy tym samym nawiązać do pięknych, muzycznych tradycji naszego regionu.
W jury konkursowym zasiądą: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan i w tym roku wyjątkowo gościem specjalnym jury będzie dyrektor NOSPR-uJoanna Wnuk Nazarowa.


Relacja z finału VI edycji Obiektywnie śląskie oraz lista laureatów

W piątkowy wieczór, 16 października 2015 r. w budynku Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego miał miejsce uroczysty finał VI edycji konkursu Obiektywnie śląskie.  Wydarzenie zgromadziło zarówno uczestników, sponsorów, patronów medialnych i instytucjonalnych tegorocznej edycji konkursu a także pasjonatów fotografii z całego regionu. W sumie ponad 150 osób wypełniło piękne, industrialne wnętrze CSP.
 


Minął termin nadsyłania prac konkursowych, głosowanie publiczności nadal trwa!

Wczoraj tj.15 września o północy zamknęliśmy system dodawania prac na VI edycję konkursu Obiektywnie śląskie! Napłynęło 164 prace konkursowych. W tym 145 fotoreportaży, 9 filmów i 10 fotokastów. Dziękujemy za wszystkie obrazy Śląska i śląskiej tożsamości jakie od Państwa otrzymaliśmy. Obecnie prace trafiły w ręce selekcjonerów, a następnie laureaci tegorocznej edycji zostaną wybrani przez jury w składzie: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens oraz Antoni Cygan.